Jak wybrać najlepsze noclegi pracownicze?

26 października 2022

Pracują dla Ciebie osoby z zagranicy lub dalszego zakątka kraju? Zapewnij im komfortowe warunki mieszkalne – noclegi pracownicze o podwyższonym standardzie. To jeden z lepszych sposób, żeby zadbać o zadowolenie wszystkich zatrudnionych osób. Dzięki temu znacznie łatwiej stworzysz zaangażowany zespół, zmniejszysz rotację i poprawisz jakość pracy. Jak wybrać noclegi i kwatery pracownicze? Zwróć uwagę przede wszystkim na te 6 czynników!

Jak wybrać noclegi? Kwatery pracownicze od A do Z

Wybór noclegów pracowniczych to duże wyzwanie. Sami mieliśmy z tym nie raz problem. I tak powstała MRIYA.  Zapewne zależy Ci przede wszystkim na dobrej lokalizacji w pobliżu zakładu pracy, a także na komforcie i bezpieczeństwie pracowników. Istotna jest przy tym cena, która musi być po prostu rozsądna lub adekwatna do standardu budynku. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszych noclegów dla pracowników? Dzisiaj kilka spisanych wniosków o tym. 

Noclegi kwatery

1. Wyłączność noclegu. Kwatery pracownicze dla jednej firmy

Takie rozwiązanie stosujemy u nas. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wynajem całego budynku wyłącznie dla pracowników jednej firmy lub agencji. I nic dziwnego, bo to najlepsza opcja. Dlaczego?

Zapewnia to maksymalny komfort nie tylko pracownikom (którzy wiedzą, z kim mieszkają), lecz także pracodawcy lub agencji pracy. Wyłączność to ponadto większe bezpieczeństwo m.in. znajdującego się w budynku sprzętu czy dokumentów. Taka opcja obniża również ryzyko występowania konfliktów. Jeśli firma oferuje noclegi i kwatery pracownicze na wyłączność, nastawia się na współpracę długoterminową. W przypadku takich usług to kluczowa kwestia, która gwarantuje zaufanie, a w przyszłości pozwala też negocjować warunki (np. przez wzgląd na wieloletnią relację). Wiemy, że nasi klienci doceniają ten fakt we współpracy z nami. 

2. Bezpieczeństwo dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania to jedna z podstawowych potrzeb każdego pracownika, który chce w spokoju wypoczywać po swojej zmianie, bez problemu zostawić rzeczy osobiste itp. Znajomość swoich współlokatorów to jednak nie wszystko.  Wybierz takie noclegi pracownicze, które mają dodatkowe udogodnienia. Świetną opcją są elektroniczne zamki dające dostęp do posesji i drzwi głównych – mogą je otworzyć tylko upoważnione osoby (wpisując odpowiedni kod). Budynek powinien być też wyposażony w zewnętrzny monitoring. Pamiętaj również o możliwości zamknięcia każdego pokoju na klucz.

Noclegi  i kwatery pracownicze w Mławie

3. Noclegi pracownicze. Kwatery pracownicze o podwyższonym standardzie

Noclegi dla pracowników wciąż kojarzą się ze słabo wyposażonymi pokojami, obdrapanymi ścianami czy brakiem podstawowych udogodnień. A z takich kwater mieszkańcy szybko uciekają, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla pracodawcy.

Wybierz więc takie pokoje, które są czyste, schludne i świeżo wyremontowane – aby odpoczynek w nich był naprawdę przyjemny. Co jeszcze warto zapewnić zatrudnionym osobom? Sprawdź, czy nocleg gwarantuje dostęp do bezpłatnego wi-fi oraz podstawowych mebli (m.in. odpowiedniej liczby szafek do przechowywania). Wybierz kwatery, w których każdy ma zapewnioną pościel – regularnie praną i wymienianą.

Unikaj łóżek piętrowych, które często wywołują konflikty, a ponadto kojarzą się z wyposażeniem pokoju dziecięcego czy koszarami. Każdy mieszkaniec powinien mieć swoje łóżko o odpowiedniej wielkości – z materacem wymienianym co ok. 2 lata. Jednym z ważniejszych udogodnień jest również lodówka w pokoju, dzięki której każdy pracownik może przechowywać przywiezione z domu jedzenie czy zimne napoje. Nie powinno zabraknąć też telewizora z płaskim ekranem w kuchni.  Najlepszą opcją zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy są pokoje dwu- oraz trzyosobowe. Znacznie łatwiej zapewnić w nich przyjacielskie relacje ze współlokatorami, a przy tym obniżyć koszt wynajmu kwatery pracowniczej.

4. Dodatkowe udogodnienia dla pracowników, np. pralnia

Czasami noclegi i kwatery dla pracowników to tylko pokoje. Zdarza się, że pracownicy na własną rękę muszą szukać np. pralni samoobsługowej czy parkingu. Zapewnij zatrudnionym osobom takie warunki mieszkalne, dzięki którym wszystko będzie dostępne w jednym miejscu. Wśród dodatkowych udogodnień pomagających zadbać o komfort mieszkańców znajdują się przede wszystkim:

  • kuchnia z jadalnią – w pełni wyposażona (m.in. ze zmywarką, mikrofalówką, przestrzenią roboczą i wszelkimi akcesoriami);
  • odpowiednia liczba łazienek – aby zapewnić maksymalną wygodę i dostęp do toalet oraz prysznica bez ograniczeń;
  • pralnia i elektryczna suszarnia – dzięki czemu każdy pracownik w kilka chwil odświeży swoje ubrania robocze;
  • parking na przynajmniej kilka aut – aby nie było konieczności poszukiwania miejsca na parkingach publicznych, często dodatkowo płatnych;
  • zielona okolica – np. w postaci pobliskiego parku lubogrodu, w którym pracownicy mogą się zrelaksować po pracy.

Noclegi dla pracowników

5. Całościowa obsługa kwatery, m.in. zapewniony technik obiektu

Jaki model biznesowy jest najlepszy? Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, wybierz takie kwatery pracownicze, które są obsługiwane całościowo. W MRIYA po podpisaniu długoterminowego kontraktu budynek jest zarządzany przez wynajmującego. Pokoje zostają udostępnione pracownikom, a Ty śpisz spokojnie. Wiesz, że niczym nie musisz się już zajmować oprócz opłaty comiesięcznej faktury. 

Remonty, drobne naprawy, sprzątanie – to wszystko jest już zapewnione i rozliczane z wpłaconej kaucji lub dodatkowych faktur remontowych. Każdy budynek ma ponadto technika i koordynatora. Dzięki temu staje się maksymalnie zadbany, a wszystkie ewentualne problemy rozwiązuje się na bieżąco.

6. Jasne i proste zasady dla wynajmujących i mieszkańców 

Każdy budynek mieszkalny ma swoje zasady – np. dotyczące ciszy nocnej, palenia papierosów itp. Wybierz takie kwatery pracownicze, które stosują jasny, prosty i zwięzły regulamin. Dzięki temu łatwiej dokładnie zrozumieć panujące zasady, a więc i uniknąć drobnych nieporozumień. Świadomość, jak działa dany obiekt, zwiększa również poczucie bezpieczeństwa – Twoje oraz pracowników zamieszkujących pokoje.  Wybierz także kwatery zarządzane przez firmy, które mają doświadczenie w zarządzaniu budynkami. Wbrew pozorom noclegi dla pracowników mają wiele wspólnego właśnie z branżą hotelową. 

Kwatery pracownicze Mława

Kwatery pracownicze – kiedyś

Dlaczego standard noclegów dla pracowników jest tak ważny? 

Czasy, w których pracownicy chcieli mieszkać w malutkich pokoikach, na piętrowych łóżkach czy z kilkunastoma współlokatorami, dawno minęły. Dziś liczy się przede wszystkim komfort na co dzień, bliskość do pracy i sklepów typu Lidl lub Biedronka.

Jeśli zdecydujesz się na noclegi i kwatery pracownicze o podwyższonym standardzie:

  • poprawisz jakość i efektywność pracy – zadbanie o komfort swoich pracowników sprawi, że będą wypoczęci i zadowoleni, co znacznie zwiększy ich motywację do działania;
  • unikniesz nadmiernej rotacji, a więc i dodatkowych kosztów m.in. rekrutacji czy wdrożenia – słaby standard noclegów dla pracowników to jeden z częstszych powodów zmiany pracy (szczególnie fizycznej, która nie wymaga kwalifikacji);
  • zmniejszysz ryzyko wystąpienia konfliktów – przede wszystkim dzięki jasnym zasadom oraz wynajęciu całego budynku na wyłączność;
  • zaoszczędzisz sporo czasu – wybór kwatery z całościową obsługą to możliwość skupienia się na innych ważnych kwestiach, np. na rozwoju firmy.

Szukasz najlepszych noclegów i kwater pracowniczych w województwie Mazowieckim? Weź pod uwagę takie czynniki jak wysoki standard, doskonałe wyposażenie czy dodatkowe udogodnienia. Dzięki temu zadbasz o przyjazne środowisko, w którym każdy pracownik odpocznie i z nową energią rozpocznie kolejny dzień pracy.

mriya kwatery pracownicze

Mriya –  kwatery pracownicze

poczytaj również

powiązane wpisy