Kwatery pracownicze w Łodzi – jak wybrać najlepsze?

27 marca 2023

rowadzisz zakład pracy (np. fabrykę czy magazyn)? A może zajmujesz się budownictwem lub logistyką? To branże, w których często sprowadza się pracowników, co wiąże się z relokacją i poszukiwaniem odpowiednich kwater w pobliżu miejsca pracy.Sprawdź, jak wybrać najlepszą lokalizację na noclegi pracownicze w Łodzi – bezpieczną, wygodną i dobrze skomunikowaną. Zadbaj o samopoczucie pracowników, a dzięki temu zwiększ wydajność ich pracy i zoptymalizuj koszty!

Lokalizacja kwatery pracowniczej w Łodzi – na to zwróć uwagę w trakcie poszukiwań?

Łódź to bez wątpienia jedno z kluczowych dla polskiej gospodarki miast – z rozległymi terenami przemysłowymi. Fabryki, magazyny czy przetwórnie najczęściej potrzebują pracowników fizycznych, którzy bywają ściągani z innych obszarów kraju lub nawet z zagranicy (np. z Ukrainy czy Białorusi). Najczęściej takie zatrudnienie wiąże się z jednoczesnym zapewnieniem im zakwaterowania.

Jeśli szukasz kwater pracowniczych w Łodzi, zwróć uwagę przede wszystkim na okolicę, w której znajduje się budynek. Co to oznacza w praktyce?

1. Wybierz odpowiednią lokalizację 

Zadbaj o to, aby dojazd z kwatery do zakładu pracy był stosunkowo szybki i komfortowy nawet w godzinach szczytu, gdy miasto jest zakorkowane – dzięki czemu zminimalizujesz przede wszystkim koszty benzyny. Jednocześnie zadbasz o to, by skrócić pracownikom czas spędzany w środku transportu (będą mieli go więcej na odpoczynek). Najlepiej, aby budynek znajdował się maksymalnie kilkanaście kilometrów od miejsca pracy.

2. Sprawdź okolicę kwatery

Sklepy, apteki, punkty usługowe, restauracje… Warto zadbać o to, aby pracownicy mieli dostęp do tego typu infrastruktury i mogli spokojnie zaspokajać podstawowe potrzeby. Dobrze, aby okolica była również dogodnie położona, a jej zasięg objęty komunikacją miejską. Dzięki temu znacznie zwiększysz atrakcyjność oferty i unikniesz nadmiernej rotacji.

3. Obejrzyj budynek z zewnątrz

Najbliższa okolica – czyli teren wokół budynku – to jeden z kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru. Czym wyróżniają się kwatery pracownicze Mriya w Łodzi? Jako wynajmujący masz dostęp do:

  • prywatnego parkingu (np. dla prywatnych samochodów lub busa);
  • terenu zielonego (idealnego do relaksu po pracy);
  • dodatkowego zaplecza (sprawdzającego się np. do przechowywania sprzętu budowlanego).

Czym wyróżniają się dobre pokoje pracownicze w Łodzi?

Na szczęście czasy, gdy kwatera pracownicza kojarzyła się obskurnym i niewielkim pomieszczeniem, już dawno minęły. Teraz masz do dyspozycji noclegi o podwyższonym standardzie, w których pracownicy mogą w spokoju regenerować siły oraz korzystać z pomieszczeń socjalnych.

O czym pamiętać w trakcie szukania kwatery pracowniczej w Łodzi? Zadbaj o kilka kluczowych kwestii.

1. Wyłączność dla jednej firmy

Jaki jest najbezpieczniejszy i najkorzystniejszy finansowo model współpracy? Według wielu firm oraz agencji najlepiej sprawdza się wyłączność kwatery. Właśnie tak działa Mriya – w jednym budynku mieszkają pracownicy jednej firmy.

Dzięki temu nie tylko zapewniasz większe poczucie bezpieczeństwo i komfortu pracownikom oraz poprawiasz atmosferę w zespole. Zadbasz również np. o pozostawiony sprzęt. Jednocześnie taki model współpracy otwiera drogę do negocjacji warunków w kolejnych miesiącach czy latach.

2. Odpowiednie wyposażenie budynku

Noclegi pracownicze Mriya w Łodzi są przygotowane w taki sposób, aby każdy pracownik czuł się jak w domu. To czyste, wygodne i ergonomiczne przestrzenie, gdzie można przyjemnie żyć na co dzień i odpoczywać po pracy.

W budynku mieszkalnym znajdują się dwu- i trzyosobowe pokoje. Każdy jest wyposażony w wygodne łóżka (nie ma łóżek piętrowych), podstawowe meble (w tym szafki do przechowywania) oraz lodówkę, a także szybki internet. Pracownicy uzyskują również dostęp do:

  • odpowiedniej liczby łazienek;
  • kuchni z pełnym wyposażeniem (również zmywarką);
  • pralni i elektrycznej suszarni.

Dodatkowo furtka i główne drzwi są otwierane zamkiem elektronicznym na kod, dzięki czemu do środka dostaną się tylko upoważnione osoby.

3. Wsparcie technika i koordynatora

Kwatery pracownicze wymagają stałej opieki – np. w zakresie drobnych napraw, sprzątania czy wymiany pościeli. W Mriya mamy wieloletnie doświadczenie hotelarskie, a pokoje dla pracowników traktujemy dokładnie tak, jak pokoje hotelowe.

Dzięki temu każda lokalizacja ma wsparcie technika i koordynatora. Specjaliści na bieżąco reagują na problemy mieszkańców i dbają o konserwację. To zwalnia Cię z wielu obowiązków i oszczędza czas – zajmujesz się jedynie opłaceniem faktury, reszta to nasz obowiązek.

Zadbaj o komfort noclegów pracowniczych i zwiększ wydajność ich pracy

Zapewnienie pracownikom noclegów o wysokim standardzie to najlepszy sposób, na to, aby poprawić ich morale. Dzięki temu pracują wydajniej i mniej rotują, co wiąże się ze sporymi oszczędnościami.

Postaw na kwatery pracownicze Mriya w Łodzi i ulokuj swoich pracowników w wygodnym budynku mieszkalnym – a jednocześnie oszczędź czas na ich obsłudze!